JVB příběh

JVB příběh

Společnost JVB Engineering s.r.o. byla založena v srpnu 1992. Do roku 2001 se zaměřovala na dva základní obory – na komplexní služby v oblasti měření a regulace vzduchotechniky, vytápění a klimatizace a na dodávky zboží a služeb v oblasti výpočetní techniky. V roce 2001 došlo k rozšíření nabídky služeb a k nastavení nových cílů společnosti. Předmět podnikání v oblasti měření a regulace byl rozšířen na oblast komplexních dodávek technického zařízení budov, především se zaměřením na soubory silnoproudé a slaboproudé elektroinstalace. Tuto činnost jsme postupně rozšířili o komplexní dodávky v oblasti vzduchotechniky a klimatizace.

V roce 2003 si nás společnost Euromate (nyní Plymovent) vybrala jako svého výhradního distributora pro ČR v oblasti odsávání a filtrace prachu, pylu, cigaretového kouře a ostatních škodlivin v kancelářských prostorách a v gastronomii. Spolupráce se úspěšně rozvíjela a od roku 2005 jsme rozšířili portfolio i o oblast průmyslového odsávání a filtrace vzduchu. V roce 2008 jsme se stali jediným a výhradním distributorem všech produktů společnosti Euromate na českém a slovenském trhu.  Po vytvoření jednotné světové značky Plymovent v roce 2011, která vznikla sloučením společností Euromate a Plymovent jsme se stali výhradním distributorem výrobků, řešení a služeb společnosti Plymovent v České republice a na Slovensku. V obou zemích spolupracujeme s celou řadou distributorů a obchodních partnerů. V roce 2015 se ze společnosti Plymovent vyčlenila do samostatné společnosti divize IAQ, zabývající se kvalitou vzduchu ve vnitřních prostorách, jako jsou kanceláře, obchodní centra, nemocnice, ústavy sociální péče a všechny prostory, které jsou zatíženy nadměrným prachem, bakteriemi, pachy, cigaretovým kouřem nebo jiným znečištěním. Společnost převzala staronové jméno Euromate a naše společnost i tuto nově vzniklou společnost výhradně zastupuje na českém a slovenském trhu. V roce 2014 jsme na český trh uvedli i produkty Aeramax a AeramaxPro americké společnosti Fellowes, které v oblasti čištění vzduchu vhodně doplňují naše portfolio.

Pomocí vzduchových nožů, trysek a dmychadel americké společnosti Paxton Products dokážeme z povrchu produktů dokonale odstranit vlhkost a nečistoty za zlomek provozních nákladů v porovnání s klasickými systémy na stlačený vzduch. Naše technologie nachází své uplatnění především v nápojovém a potravinářském průmyslu, ve strojírenství, ve farmaceutickém průmyslu, při výrobě elektroniky a solárních panelů. Společnost PAXTON výhradně zastupujeme na českém a slovenském trhu od roku 2009.

V roce 2015 bylo naše úsilí oceněno titulem Odpovědná firma roku Ústeckého kraje 2015 a stali jsme se členem Asociace společenské odpovědnosti.